دانلود نمونه فرم گزارش (قالب) و جداول لایحه تاخیرات پروژه مناسب برای دفتر فنی

1160595 - دانلود نمونه فرم گزارش (قالب) و جداول لایحه تاخیرات پروژه مناسب برای دفتر فنی

دانلود نمونه فرم گزارش (قالب) و جداول لایحه تاخیرات پروژه مناسب برای دفتر فنی

تاخیر غیر مجاز یا خسارت تاخیر در تحویل پروژه جملاتی بسیار آزار دهنده برای پیمانکاران پروژه های عمرانی است. دلیل آزاردهنده بودن آن ، قوانین سخت گیرانه و جریمه هایی است که در شرایط عمومی پیمان (نشریه ۴۳۱۱ و …) برای تاخیرات غیر مجاز پیمانکار در اتمام کار و تحویل آن به کارفرما در نظر گرفته شده است. به همین دلیل پیمانکار تمام تلاش و کوشش خودش را بکار می گیرد تا پروژه را در چارچوب زمانی مشخص شده به اتمام رسانده و تحویل کارفرما دهد. اما چون اشاره به تاخیرات غیرمجاز شد ، پس می توان نتیجه گرفت که تاخیر مجاز نیز در چارچوب پروژه ها وجود دارد. تا به اینجا گفته شد که پیمانکار تا حد امکان کوشش خود را خواهد نمود تا از تاخیر در تحویل پروژه اجتناب کند ، اما گاهاً شرایط پیش بینی نشده ای(مانند شرایط جوی نامناسب، تاخیر در تحویل زمین به پیمانکار ،ابلاغ دستور کارهای اضافه کاری، تاخیر در پرداخت صورت وضعیت و …) به وجود خواهد آمد که کارفرما را مجاب می نماید که تحت آن شرایط ، تاخیر پیش آمده را مجاز محسوب نموده و مدت تاخیر پیش آمده را نیز به مدت پیمان بیافزاید. به همین دلیل شاید یکی از مهمترین وظایفی که دفترفنی پروژه ها خواهند داشت، تهیه و ارائه پکیج مدارک و مستندات تاخیرات مجاز تحت عنوان “لایحه تاخیرات” است. بنابراین مهمترین چالش روبه روی مدیران و سرپرستان این قسمت، داشتن الگوی مناسب جهت طبقه بندی و ارائه مدارک و مستندات و همچنین محاسبه تاخیر ناشی از دیرکرد در پرداخت صورت وضعیت ها طبق بخشنامه های ۵۰۹۰ سازمان مدیریت خواهد بود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم یکی از دیگر از نمونه فرم ها و قالب گزارش های کاربردی لایحه تأخیرات را تهیه و برای فعالین این بخش در دسترس قرار دهیم.

مجموعه شامل دو قسمت بوده که بخش اول خود گزارش لایحه تاخیرات با فرمت pdf  با نمونه نامه های مستند منضم به آن و قسمت دوم فرم تهیه شده تحت Excel بوده که متشکل از دو شیت مجزا است . در شیت اول “جدول محاسبه تمدید مدت پیمان پروژه” با در نظر گرفتن همپوشانی های مختلف (از قبیل شرایط جوی ، دستورکارهای اضاقه کاری ، افزایش یا کاهش حجم عملیات احجام پروژه و …) قرار دارد.اما در شیت دوم جدول “محاسبه تمدید مدت پیمان ناشی از تاخیر در پرداختها” قرار دارد که مبنای محاسباتی آن بخشنامه ۵۰۹۰ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می باشد.

تدکر: فرم اکسل و الگویی  که توسط این سایت تهیه و ارائه گردیده ، کاملاً اصیل کاربردی بوده  و به جهت در نظر گرفتن بحث آموزشی آن، مطالب داخل جدول پاک نگردیده، تا تهیه کننده لایحه تاخیرات بتواند درک درستی از چگونگی تکمیل آن داشته باشد. همچنین ذکر این نکته حائز اهمیت است که علاوه بر داشتن الگویی مناسب، داشتن تجربه و مهارت کافی در قسمت های مختلف دفتر فنی از نیازهای اساسی تهیه این سند مهم و کاربردی است.

 

نکته مهم و قابل تأمل برای استفاده کنندگان محصولات این وب سایت و به خصوص در بخش نمونه لایحه تأخیرات ، این است که شما کاربران و همکاران محترم می توانید با تهیه این محصولات و مطالعه دقیق آنها پی به رمز و راز چگونگی نهیه یک لایحه تأخیرات کامل برده و از آن در کارهای خود بهره ببرید. دقت داشته باشید که قیمت این محصولات را کاملاً مقرون به صرفه اعلام گردیده و اگر کمی با بحث لایحه تاخیرات و قیمت های تهیه آن در امور مهندسی و دفتر فنی  آشنایی داشته باشید ، به این مسئله پی خواهید برد که داشتن علم چگونگی تهیه این گزارش مهم و کاربردی تا چه اندازه  به لحاظ اقتصادی برای شما سودآور و مفید خواهد بود.


 

اطلاعیه: خریدار گرامی ، ضمن تشکر از حسن انتخاب شما جهت خرید از این سایت به اطلاع می رساند در صورت خرید بیش از ۱۵۰۰۰ تومان ، به شما کد تخفیف سایت جهت خرید سایر محصولات تعلق خواهد گرفت. جهت دریافت این کد، از طریق قسمت پشتیبانی سایت و یا ایمیل سایت با تماس بگیرید.

 

برای دریافت تخفیف بیشتر اینجا را کلیک کنید

 

برای دانلود فایل کلیک کنید.

پاسخ دهید